Programma 80 jaar vrijheid: 4, 5 en 8 mei 2025
Dodenherdenking 4 mei 2025
Dodenherdenking is voor veel mensen een belangrijk moment in het jaar. Op zondag 4 mei herdenkingen we de oorlogsslachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Maar ook de slachtoffers van oorlogssituaties en vredesoperaties waaraan Nederland meedeed na de Tweede Wereldoorlog. Om 20.00 uur houden wij 2 minuten stilte om hierbij stil te staan.
Op 4 mei zijn er op verschillende plekken in de gemeente Velsen herdenkingsbijeenkomsten. Collegeleden leggen namens de gemeente een krans. Alle inwoners zijn van harte welkom om samen deze herdenkingsbijeenkomsten bij te wonen.
Programma Dodenherdenking | |
09.45 uur | Eerebegraafplaats Overveen. Aanwezig burgemeester Frank Dales en wethouder Bram Diepstraten. |
10.00 uur | Hoogovenmonument, Tata Steel. Aanwezig wethouder Jeroen Verwoort. |
10.00 uur | Begraafplaats De Biezen. Aanwezig wethouder Sander Smeets. |
11.00 uur | Westerbegraafplaats. Aanwezig wethouder Gideon Nijemanting. |
11.00 uur | Begraafplaats Duinhof. Aanwezig burgemeester Frank Dales en wethouder Bram Diepstraten. |
14.30 uur | Kerkdienst bij kampement Hagelingerweg. Aanwezig Burgemeester Frank Dales. |
17.30 uur | Start met het programma bij Plein 1945 in de Burgerzaal. Aanwezig burgemeester Frank Dales en wethouders Jeroen Verwoort, Bram Diepstraten, Sander Smeets, Sebastian Dinjens en Gideon Nijemanting. |
Stille tocht van Plein 1945 naar begraafplaats Westerveld | |
18.30 uur | Kranslegging bij monument Plein 1945 door burgemeester Frank Dales en wethouder Sander Smeets. |
19.00 uur | Stille tocht naar begraafplaats Westerveld. |
19.30 uur | Aankomst begraafplaats Westerveld. |
20.00 uur | 2 minuten stilte. |
20.05 uur | Toespraak burgemeester Frank Dales. |
20.15 uur | Kranslegging door burgemeester Frank Dales en wethouder Jeroen Verwoort. |
20.30 uur | Einde ceremonie. |
Livestream vanaf Westerveld
Bent u niet in staat om aanwezig te zijn bij de herdenking op begraafplaats Westerveld, maar zou u wel graag de herdenking willen bijwonen? U kunt vanaf 19.30 uur de herdenking volgen via de 'Livestream dodenherdenking'. Ook komt de link naar de uitzending op onze social media accounts te staan. Dit zijn Facebook en Instagram.
Bevrijdingsdag 5 mei
Op 5 mei mag de vlag voluit wapperen van zonsopgang tot zonsondergang. Dit doen we om onze vrijheid te vieren en om de mensen te eren die ons hebben bevrijd. Op Bevrijdingsdag rijdt er een stoet van historische voertuigen door de gemeente Velsen.
Programma Bevrijdingsdag | |
9.00 uur | Start bevrijdingstocht met historische voertuigen vanaf Het Polderhuis. Deze bevrijdingstocht trekt de door de woonkernen. |
11.30 uur | Start bevrijdingsfestival op Plein 1945. |
13.05 uur | Toespraak en vrijheidsvuur ontstoken door burgemeester Frank Dales op Plein 1945. |
Veteranendag Velsen 8 mei
80 jaar geleden werd Velsen bevrijd door de Canadezen. Om dit te vieren, is er ook op deze dag een parade van historische voertuigen. Deze parade rijdt van Santpoort-Noord naar IJmuiden. Vanwege 80 jaar vrijheid vieren we dit jaar de Velsense Veteranendag ook op 8 mei. Velsense veteranen rijden daarom mee in de historische voertuigen.
Programma Veteranendag | |
11.30 uur | Start bevrijdingstocht met historische voertuigen vanaf het kermisterrein (het veldje tegenover Hoofdstraat 207- 235) in Santpoort-Noord. |
12.30 uur | Aankomst voertuigen Plein 1945, IJmuiden. |
13.30 uur | Alleen voor genodigden: Ontvangst veteranen in de Burgerzaal, gemeentehuis. |